Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przekazniki pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam potrzebuje sie dowiedzieć które przekaźniki sa do podgrzewanej przedniej i tylnej szyby ma zdjecia jak wygląda to u mnie
[Obrazek: 2e76f59c0f3fc8bbmed.jpg]
[Obrazek: 704aeac17d392122med.jpg]
. Juz kiedyś dochodziłęm które toprzekazniki ale nic konkretnego nie wyszło z tego .
Z pierwszego zdjęcia
100 na górze zdjęcia - przekaźnik tylnej szyby
100 na dole zdjęcia - przekaźnik przedniej
(03-03-2017 14:23)Arare napisał(a): [ -> ]Z pierwszego zdjęcia
100 na górze zdjęcia - przekaźnik tylnej szyby
100 na dole zdjęcia - przekaźnik przedniej

Witam.

No nie koniecznie musi to być prawda, że jak są dwa przekaźniki o symbolu "100", to obydwa muszą być od podgrzewania szyb Wink. Przekaźnik podgrzewania przedniej szyby, jak najbardziej ma w oryginale, w tym modelu, oznaczenie "100" i występuje jako osobny przekaźnik, jeśli chodzi o przekaźnik podgrzewania tylnej szyby, to najczęściej, jest on umieszczony wewnątrz modułu centralnej elektryki i wychodzi z niego, jako zasilanie "+", z pin8, z czarnej 8pin-owej wtyczki przy module centralnej elektryki, masę "-" ogrzewanie tylnej szyby bierze z karoserii.

Pozdrawiam
No to wszystko możliwe bo po wyciągnięciu przekaźników 100 tylna szyba grzeje dalej ale jak dołączyłem kostkę z zielonym prawa górna z centralki elektrycznej to tylna przestała grzać. A przednia nadal nic zero prądu to które przekaźniki sprawdzić tylko te dwa 100. I jak sprawdzić czy są dobre
Witam.

Na cewkę przekaźnika 85 i 86 podajesz zasilanie i sprawdzasz czy "cyknie" i czy zrobi się przejście między 30 i 87. Jeśli się nie mylę, to przekaźnik podgrzewania przedniej szyby jest sterowany masą "-" z pin1, czarnej 26pin-owej wtyczki modułu centralnej elektryki, wciskasz przycisk i sprawdzasz czy z tego pinu wychodzi sygnał, jeśli tak, a szyba nie grzeje to problem leży w instalacji/przekaźniku/gnieździe przekaźnika/szybie, jeśli nie wychodzi, to prawdopodobnie moduł bądź jego zasilanie jest uszkodzone. Do wszystkiego jest dobre dojście i wszystko jest opisane również na forum.

Pozdrawiam
Do przekaznikow w sga nie ma tak luksusowego dojscia. Nie bede pisal do jakich aut jest o niebo lepsze dojscie Bo znajda sie zaraz osoby ktore beda udowadniac ze te auta tez maja wady. Ale umiejscowienie przekaznikow jest pod psem. Firma moglaby sie bardziej przylozyc.
Ty to bys chcial zeby wszystko bylo na wierzchu. A jak ukradliby ci auto to bys plakal ze do wszystkiego jest dojscie i latwo obejscie zrobic i odjechac autem jak swoim.
Niektorzy tam nie zagladali przez 10 lat wiec po co dojscie tam?
Poprę kolegę Wesol biedronkę mamy od 2 lat i nie musiałem zaglądać do przekaźników. Według mnie jeśli producent daje łatwy dostęp do przekaźników to przewiduje częstsze naprawy tychże. W przekaźniku nie ma się co zepsuć poza cewką, no jeszcze styki mogą się skleić lub wypalić, co się zdarza rzadko.
Koledzy podali jak sprawdzić przekaźnik spróbuj je sprawdzić i będziemy myśleć co dalej.
A zasilanie plus po stacyjce jak znalesc do zasilania dzien nych swiatel nie zagladajac tam ?
Witam.

W grupie vag-a przełącznik świateł ma np. taki pin, jak TFL, na którym pojawia się "+" po stacyjce i znika po zapaleniu świateł postojowych/mijania więc po co chcesz się dobierać do skrzynki bezpieczników/przekaźników, skoro wyjęcie włącznika świateł zajmuje 2s. Czyżby na forum golfa, które tak wychwalałeś jednocześnie obrażając forumowiczów tego forum: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...pid101574, tego nie wiedzieli. Poza tym włącznik świateł w grupie vag-a ma jeszcze pin-y Xr i Xz, na które przychodzi "+" po stacyjce i jeszcze wiele innych w różnych miejscach. Ja chętnie podyskutuję o instalacjach elektrycznych w grupie vag-a i znajdowaniu różnych punktów zasilania, szczególnie jeśli chodzi o podłączanie świateł. Tak jak już wielokrotnie pisałem, to że czegoś nie rozumiemy nie oznacza, że jest trudne Wink, co oczywiście nie oznacza, że te auta są bez wad, bo mają ich wiele ale na pewno nie ma ich w kwestii podłączenia świateł Wink.

Pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie