Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Ubywa płyn chłodzący przez nagrzewnicę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam tak jak w temacie i to co całkiem sporo- diagnoza nagrzewnica, ale! No właśnie, co mogło być przyczyną, że puściła nowa nagrzewnica, którą wymieniałem w okolicach wakacji 2017- nagrzewnica SRL kupowana w zaprzyjaźnionym sklepie. W listopadzie rozciekła mi się z kolei chłodnica, no cóż stare auto z 1999r, po wymianie chłodnicy zauważałem ubywanie płynu w chłodnicy, a wczoraj odkryłem gdzie się on podziewa! Co może być powodem, że "strzela" nagrzewnica potem chłodnica- pech ,czy też może jakieś ciśnienie idzie w układ chłodzenia i rozstrzelania w najsłabszym punkcie?
Sharan 1.9 tdi afn.
Ano może być jak w domyśle sugerujesz upg
Tylko nie zauważyłem innych objawów z uszczelką, czy teraz jest szansa coś sprawdzić/zobaczyć , aby mieć pewność?
Zobacz czy ci węże nie puchną i już będziesz wiedział czy jest coś nie tak. Auto ci się nie grzeje??? Ogrzewanie ok?? Termostat??.
Jak wysadziło nagrzewnice to możesz chwilowo zmostkowac pominąć nagrzewnicę. Wtedy auto odpal przejedz się ale zbutuje go nawet tylko z 3 minuty. Po tym odkręcić korek od zbiorniczka wyrównawczego.
Kolego też tak mialem w jednym aucie, woda pod dywanikiem, wywaliło chłodnicę, chłodnica wymieniona, nagrzewnicy nie ruszałem bo auto miało iść na sprzedaż, potem poszła uszczelka pod głowicą niestety. Uszczelka została zrobiona, a wody pod dywanikiem to jak ręką odjął, może więc być tak jak sugerujesz.
tak się zastanawiam skąd się bierze woda w dywanikach jak rozszczelni się chłodnica ?
(08-01-2018 21:00)Mazur1908 napisał(a): [ -> ]tak się zastanawiam skąd się bierze woda w dywanikach jak rozszczelni się chłodnica ?

chodzi nagrzewnice potocznie zwana tez chłodniczka
"wywaliło chłodnicę, chłodnica wymieniona, nagrzewnicy nie ruszałem "
to może żle coś zrozumiałem , albo jest żle napisane
Witam mam sharana z 2002 roku po fl 1,9 tdi 115km znalazłem ostatnio dziwny ubytek płynu chłodzącego wyciek mam za prawym przednim kołem cieknie z aluminiowej rurki klimatyzacji ze skraplacza wycieka płyn chłodniczy kolega mechanik powiedział mi że to nagrzewnica do wymiany tylko że ja mam dwie która to może być proszę o jakąś rade co robić ściągać kokpit czy co ? pozdr z góry dziękuje za pomoc
Stron: 1 2 3
Przekierowanie