Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nie działa webasto d5z-f
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam. Problem z webasto zaczyna działać i przestaje. na komputerze błędy:
01409 Powtarzajace sie zgaszenia plomienia
01491 Grzejnik dodatkowy, swieca plomieniowa
Co mu dolega?
Wymien swiece i powinno byc ok
A d5wf czasem nie ma sztyftu. Chyba tez jest problem przy rozbieraniu bo uszczelki sie odrazu wymienia.
Wesoł ma rację D5Z-F i D5W-F ma sztyft, i to jest ten sam model co ja miałem gdzie cała elektronika jest nad komorą spalania i szlag ją trafia. http://www.autosip.cz/gallery/products/middle/174.jpg
Więc to już raczej jest robota dla Stefano
Ano niestety. Polecam od Janusza brac przerobiony taki piecyk czyi tzw hybryde z d5wz. Ja ostatnio zakladalm takie cos i bardzo fajnie to smiga. Troszke to kasy kosztuje ale na szczescie to nie dla mie wiec nie poplynalem z kasa.
Mój D5WZ też ma sztyft. Już nie chodzi o to. Rozbierze i zobaczy jak sztyft to go wymieni i tyle. Bardziej mi chodził o nakierowanie kolegi co ma wymienić i że to ma wpływ na przerwanie płomienia.
Tez mam oryginalnie sztyft u siebie w d5wz bo mam piec od mazdy. Sak w tym zebsztyft od d5wf nie jest taki jak od d5wz no i zeby sie tam dostac trzeba napsuc troche innych rzeczy. Tu nie ma tak jak w d5wz ze sobie rozkrecasz kiedy chcesz i ile razy chcesz. A sztyfty sie tak nie psuja jak swiece. A ten piec jak wywala bledy to problemem w wiekszosci przypadkow jest sterownik.
(14-02-2017 00:21)Bogos napisał(a): [ -> ]Mój D5WZ też ma sztyft. Już nie chodzi o to. Rozbierze i zobaczy jak sztyft to go wymieni i tyle. Bardziej mi chodził o nakierowanie kolegi co ma wymienić i że to ma wpływ na przerwanie płomienia.

Sorry, tutaj chodzi Boguś o piec D5Zf, co ma wieczny sztyft i nie ma go co wymieniać. Aby sie dobrać do tego sztyftu, trzeba rozpołowić cały piec, czyli zdjąć dwa górne plastikowe dekle to 8 urywających sie śrub, dalej 4 długie śruby, które się prawdopodobnie też urwią, uszczelki raczej sie zepsują i delikatny czujnik płomienia będzie uszkodzony. Piec po takiej operacji to będzie nadawał się do wyrzucenia.
Rozwiercanie i usuwanie starych utwardzonych śrub osadzonych w aluminium to koszmar.
PS. BODUŚ, GRATULUJĘ AWANSU Wink

(13-02-2017 21:22)mechanik_123 napisał(a): [ -> ]Witam. Problem z webasto zaczyna działać i przestaje. na komputerze błędy:
01409 Powtarzajace sie zgaszenia plomienia
01491 Grzejnik dodatkowy, swieca plomieniowa
Co mu dolega?

Masz kolego uszkodzoną elektronikę w piecu i dlatego sieje ci takie fałszywe błedy...
Te pice to taka jakas rzepa az sie wierzyc nie chce. Nic o nich nie podyskutujesz bo wszystko sie zbiega do tego nieszczesnego sterownika.Kolega mechanik_123 ma auto z 04 a w moim w tym roczniku byl jeszcze d5wz ale pewnie w 04 pod koniec byla zmiana na te nieszczesne d5zf

(14-02-2017 01:40)Stefano napisał(a): [ -> ]PS. BODUŚ, GRATULUJĘ AWANSU Wink
Janku dzieki. Dodatkowy obowiazek ktoremu trzeba podolac.
U mnie wymiana świec pomogła.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie