Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana skrzyni 5 na 6.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Cześć,
Zastanawiam się nad możliwością wymiany skrzyni biegów z 5cio biegowiej na 6cio biegową jak po lifcie z tym samym silnikiem, czy dużo się różni? czy jest taka możliwość w ogóle?
Po co jak silnik nie uciagnie?
A po lifcie jest ten sam silnik i jest skrzynia 6, myślałem że na takim forum będziecie wiedzieli o takim małym szczególe Smile Sharan po 2000r ma ten sam silnik 2.0 115km i skrzynię 6 oraz zamiast paska jest łańcuch rozrządu.
Tontaki sam niby a jeden ma pasek a drugi ma lancuch? To ze skrzynia jest jedna 5 biegowa a druga 6 biegowa to musi oznaczac ze przelozenia w tej 6scio biegowej sa takie same jak w tej piecio tylko dorzucono szosty potezny nadbieg? Mozna sobie ot tak dokladac biegi w nieskonczonosc? Czemu nie robia minimum 9 biegowych skrzyn. Czy rodzaj silnika i jego zalety identyfikuje sie jedynie po jego mocy maksymalnej ktora zazwyczaj jest gdzies kolo 5 czy 6 tys obr?
Czemu w touranie mam w dieslu 1.9 przelozenie na 6 biegu takie jak w sharanie tez 1.9 tdi na 5 biegu i zostaje mi jeszcze jeden nadbieg? Czemu moge podac wiele skrzyn pieciobiegowych z wiekszym przelozeniem jak inne skrzynie 6 biegowe?
Jak jadę swoim na 5 biegu 120 km/h to ma prawie 4 tyś obrotów, była by 6 było by ok. Po to po lifcie zrobili tą skrzynię właśnie z tego powodu, a ja na forum pytam się czy idzie taką skrzynię zmienić czy pasuję.
Pytanie tylko czy na 6 beda nizsze obroty. Po drugie by jechac 120 km/h potrzeba jakiejs tam mocy a bena to nie diesel by operowac na 2500 czy 3000 obr.
Pytanie czy jak wsadzisz 6 biegów to jakie będzie spalanie. Bo może uciagnie ale kosztem dużego spalania. Przy prawie 4tys obr jak mówisz niech pali np 8. Wsadzisz 6biegow i będziesz miał obroty 3200 a spalanie 11.
W dieslach też różnica w niutonach jest chyba wersji 5 a 6 biegow
Tak bo ludzie mylnie mysla ze im wyzszy bieg to mniej pali. Wlasnie wracalem chwile temu ze Szczecina i jade sobie 60 km/h na 4 biegu i spalanie 3.6-4.4 tak sie ksztaltowalo bo lekko pod gorke czy na rownym to robilo roznice juz znaczne. Szosty bieg sie przyda jak prujemy autem ze 150 czy 180. Ludzie tez przesadnie szybko wbijaja biegi. Ja mimo podniesienia mocy to jakos nie narzekam na skrzynie. A w turku chyba wszyscy psiocza na skrzynie w 1.9 szesc biegow a przelozenia nizsze jak w golfie 5 biegowym.
Szczerze w sharanie w Polsce oprócz autostrad 6 biegu nie używam. Nie ma warunków na to.
Musiałbym się przejechać sharanem po lifcie, jestem ciekaw jak tam skrzynia się zachowuję faktycznie, ale dalej nie wiem czy jest możliwość bez problemu ją przełożyć bo takie pytanie zadałem na początku forum.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie