Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: seat 2.8 v6 słabo jedzie na 2 biegu ??? alhambra 2,8 v6 2002r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ponownie , otóż od dłuższego czasu moja alhambra tak słabiej jedzie na 2 biegu ,coś jakby ją powstrzymywało ,dławił się taki opór stawia przy przyspieszaniu ale tylko na 2 biegu w zakresie ok 2 tyś do 2,8 tyś ob/min. (około) .dziwne to bo tak po powyzej 3tyś jest ok. Proszę o podpowiedź.
Masz możliwość sprawdzenia błędów? Wpięcia się kablem? ...mało danych, nawet podstawowych.. zimny/ciepły, czasami, czy już ma tak cały czas?
Mam dostęp . Zjawisko jest takie cały czas czy ciepły czy zimny
Rozczytaj, będzie wiadomo przynajmniej Wink
Nic nie pokazuje oto chodzi właśnie.
Miałem kiedyś podobnie jak już rozrząd był na wykończeniu - taka dziura w mocy na niższych obrotach. Dobrze startował dopiero po 3000obr/min.
Jednak ja miałem błędy przekroczenia zakresu nastawnika wałka rozrządu.
Sprawdź kanały 208 i 209, może są krótkotrwale poza granicą i jakimś cudem komp nie rejestruje błędów sporadycznych.

Sprawdź jeszcze podciśnienia - one (zwyczajowo) mogą mieszać, oraz szczelność w kolektorze dolotowym (szczególnie zawór EVAP oraz połączenia z pompą SAI).

Sprawdź poprawność działania klapy w kolektorze. Nikt tutaj nie powie jak to ma działać poprawnie :-) Miałem nawet ochotę wstawić kamerę pod maskę i przejechać się samochodem, bo u mnie siłownik zamyka klapę w momencie uruchomienia silnika i później już nic się nie dzieje. Zablokuj ją na jazdę próbną w pozycji zamkniętej. Jeśli zostaje w pozycji otwartej to dużo miesza...

Sprawdź czy czujnik sprzęgła działa właściwie. Może to ma mały wpływ ale zauważyłem, że przy odłączonym czujniku sprzęgła ten silnik inaczej pracuje jeśli chodzi w szczególności o schodzenie z obrotów. W każdym razie czujnik ma wpływ na pracę układu wtryskowego.
Dzięki .Sprawdzę
Lopez, znalazłeś przyczynę?

Dobrze byłoby kończyć case jakimkolwiek rozwiązaniem Smile ku potomnym.

Sprawdzałeś coś?
Nic nie znalazłem niestety . szukamy dalej
Witam , banalna przyczyna - świece zapłonowe :0

Wymienione na nowe i pomogło .Beru komplet i po problemie
Przekierowanie