Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dźwignia zmiany biegów ciężko chodzi, nie wraca na luz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Sharan 2003 1,9 tdi AUY 4motion skrzynia 6 o symbolu FPK. Problem jak temacie. Dźwignia zmiany biegów ciężko chodzi, nie wraca na luz. Przy okazji problem ze znalezieniem jedynki. Pomaga wycofanie dźwigni na dwójkę i wtedy jedynka ładnie wchodzi. Po odpięciu linek od strony skrzyni biegów lewarek chodzi leciuteńko i wraca na środek. Moje podejrzenie spada na wybierak . Jeśli moje podejrzenia są słuszne to które elementy wybieraka wymienić ?

Dzięki z góry za wszelkie rady i sugestie.
Kiedy ostatni raz byl smarowany wybierak?
Tego najstarsi górale nie wiedzą Huh Auto stało się moją własnością niespodziewanie niedawno a poprzedni właściciel niestety już nic nam nie powie Angel Bardzo prawdopodobne że nigdy nie było to robione.
To wypadaloby to lozysko na wybieraku nasmarowac. Ja nie czekam az sie zepsuje tylko przeciwdzialam. Tak sie powinno robic z mechanizmami opuszczania szyb zamkami stacyjka mecganizmem wycieraczek przegubami itd itd itd.
Wszystko OK , auto mam w rękach dosłownie kilkanaście dni i dopiero odkrywam jego tajemnice. Czy aby dostać się do tego łożyska muszę wymontować wybierak czy da się to zrobić "od góry" ?
od gory da sie popsikac odrdzewiaczem tlustym i rozruszac. Potem oliwa dosmarowac i powinno latac chyba ze juz skonczylo zywot.
Przekierowanie