Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Funkcja REST
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Chciałem spytać jak działa u was funkcja rest, bo wydaje mi się, że u mnie coś jest nie tak tzn.mam rozgrzany silnik 90st. podwożę kogoś i muszę zaczekać aż wróci parę chwil, gaszę silnik , naciskam rest , nawiew działa temu jest ustawiona tak jak była ale z kratek leci ledwie letnie powietrze lub po chwili nawet chłodne, tak jakby silnik nie oddawał ciepła, może nie działa mi jakaś pompka wymuszajaca obieg płynu w układzie, a może po prostu tak to działa słabo, napiszcie proszę jak to u was wygląda.
Witaj
W moim szariku działa prawidłowo, leci ciepłe.
Szyby nie parują, to główna zaleta tej funkcji.
(05-01-2017 07:16)lukasiasty napisał(a): [ -> ]........może nie działa mi jakaś pompka wymuszajaca obieg płynu w układzie,.......
Witam .
Czy słyszysz poza dmuchawą jeszcze pompkę V 55 od webasto ? Masz sprawne Webasto ?

Mi jak nie działała ta pompka to nie mogłem włączyć opcji REST . Teraz faktycznie oddaje ciepełko . Ale raczej nie używam bo mam słabiutki akumulator Undecided
U mnie mam tylko dogrzewacz webasto i teoretycznie nie mam pompki a leci ciepłe, może u mnie wydmuchuje tylko tyle co jest w wymienniku, a potem już chłodne.
Dogrzewacz czy pełne ogrzewanie postojowe , Błędnie je nazywamy Webasto .
To i tak pompka cyrkulacyjna V 55 musi być
Dogrzewacz się uruchamia, słychać go. Pompka gdzie się znajduje żeby ją sprawdzić? Po ilu mniej więcej minutach/kilometrach macie 90°C na zegarach przy temp.zew.ok.-5 auto po nocy na dworze? Ja po 10km (ok15 min)spokojnej jazdy podmiejskimi drogami miałem ok.60° dopiero po wjechaniu na dwupasmówkę i rozpędzeniu się do 110-120km/h wskoczyła mi temp.90° szybciutko i już tak się trzymało aż dojechałem do celu, nawet na podmiejskich drużkach podczas wolnej jazdy.
Nie mam pełnego webasto tylko dogrzewacz. Może kiedyś się pokuszę o rozbudowę do pełnej wersji, nie wiem czy to duże koszta ,zgłębiał ktoś już ten temat ?
(05-01-2017 11:22)lukasiasty napisał(a): [ -> ]Dogrzewacz się uruchamia, słychać go. Pompka gdzie się znajduje żeby ją sprawdzić?
Pompka jest przy webasto - przy prawym nadkolu - przód . Słyszy się ją jak dogrzewacz krótko chodził i włączyła się opcja jego schładzania ( ale wtedy jeszcze słyszymy głośniejszy wentylator webasta .
Pompka jest słyszalna jak włączymy funkcje REST . Chociaż wtedy chodzi wentylator klimatronika to pompka przy nadkolu jest łatwa do odróżnieina .


(05-01-2017 11:22)lukasiasty napisał(a): [ -> ]Po ilu mniej więcej minutach/kilometrach macie 90°C na zegarach przy temp.zew.ok.-5 auto po nocy na dworze? Ja po 10km (ok15 min)spokojnej jazdy podmiejskimi drogami miałem ok.60° dopiero po wjechaniu na dwupasmówkę i rozpędzeniu się do 110-120km/h wskoczyła mi temp.90° szybciutko i już tak się trzymało aż dojechałem do celu, nawet na podmiejskich drużkach podczas wolnej jazdy.
Mam porównanie jak to było bez dogrzewacza i z naprawionym .
Zaskakuje podgrzewacz jak wiadomo tak od +5 . Temperatura wzrasta równomiernie do 90 C . W zależności od szybkości jazdy i temperatury chłodziwa z jakiej starujemy to tak 3-10 km . Tu mi wygląda że termostat nie reaguje zbyt szybko . Ale potem już trzyma 90st czy spada jak jedziesz wolniej (luz ? postoje w korkach itp ?)




(05-01-2017 11:22)lukasiasty napisał(a): [ -> ]Nie mam pełnego webasto tylko dogrzewacz. Może kiedyś się pokuszę o rozbudowę do pełnej wersji, nie wiem czy to duże koszta ,zgłębiał ktoś już ten temat ?
Jeden kolega już to przerabiał z magikiem z Touran Klub Polska .

Zastanawiam się ??? to był Billykraków ?
(05-01-2017 11:57)Maciej_F napisał(a): [ -> ]Jeden kolega już to przerabiał z magikiem z Touran Klub Polska .

Zastanawiam się ??? to był Billykraków ?



Ja

miałem walnienty dogrzewacz,
wymiana z rozbudową ok 1,6 kPLN

pełne webasto + telestart + pilot + panel klimatronik

Pozdrawiam
U kogo robione jarry czy Tomek wawa.
Mam porównanie jak to było bez dogrzewacza i z naprawionym .
Zaskakuje podgrzewacz jak wiadomo tak od +5 . Temperatura wzrasta równomiernie do 90 C . W zależności od szybkości jazdy i temperatury chłodziwa z jakiej starujemy to tak 3-10 km . Tu mi wygląda że termostat nie reaguje zbyt szybko . Ale potem już trzyma 90st czy spada jak jedziesz wolniej (luz ? postoje w korkach itp ?)

Trzyma już, raczej wykluczam termostat, ale muszę jeszcze pomacać węże od chłodnicy czy za wcześnie się nie otwiera przez co by się dłużej nagrzewał . Może przez DSG też wolniej się nagrzewa podczas spokojnej jazdy , według mnie ta skrzynia trzyma zbyt wolne obr.silnika na D , znowu na S za wysoko , a nie po to kupiłem automata żeby mu manetkami podpowiadaćDodgy gdy jadę trochę dynamiczniej jest ok , ale podczas normalnej jazdy za sznurem aut zapinana 6 przy 70-80km/h co daje jakieś 1100-1200 obrotów silnika , zdrowe to raczej nie jest ani ekonomiczne.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie