Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: EGR - problemy, zaślepienie, itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, czy zaślepiał już ktoś zawór EGR w silniku CFFB? Wiem, że oprócz zaślepki trzeba go jeszcze wyłączyć programowo VAG-iem, ale nigdzie nie znalazłem opisu co i jak. Jeśli ktoś ma już doświadczenie, to proszę o pomoc, dzięki.
Tego sam nie zrobisz. To robi tuner i nie wagiem tylko po odciagnieciu softu robi zmiany w odpowiednich grupach by nie bylo to brane pod uwage ni po zliczeniu sumy kontrolnej wgrywa do sterownika. Zadnych zaslepek nie musisz montowac bo egr jest caly czas w pozycji zamknietej.
A jest ktoś w okolicach Nowego Targu kto jest w stanie to zrobić? Ewentualnie w okolicach Krakowa?
Szukaj w okolicy "chip tuning" czyli firmy zajmujacej sie takimi sprawami. Koszt to nie wiem ile ale pewnie okolo polowy chipsa.
To przynajmniej będę miał dobry powód do wytłumaczenia się przed żoną, żeby odwiedzić taki warsztat, bo już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad podniesieniem mocyBig Grin
Jak kolego Wesol napisal, trzeba zaingerowac w soft, zaden problem. Ceny mozesz sie spodziewac od 300zl w gore, w zaleznosci od warsztatu. Niemniej jednak jezeli posiadasz filtr czastek na pokladzie nie polecam usuwac zaworu EGR a go wymienic.
A jak jest cena za wymianę tego zaworu? i cena samego zaworu?
Pewnie kolo tysiaka.
Witam .
Nie ryzykowałem kupiłem swego czasu oryginał z ASO 1300 zeta + montaż . Widzę , że chodzą na Alledrogo zamienniki ( nawet chińskie ) za ok 600 zeta .

Acha ci są bardziej profesjonalni :

http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Kompletny-...512BJ/1168
Siemka ostatnio mialem wlasnie problem z EGRem w silniku CFFB mi na szczescie wymienili na nowy za fryte , ale jak sie dowiadywałem części ok.1000zl a robote mechanik mi powiedzial 400 bo jest przerabane to wymienic. Aha i wazne zadnych zamiennikow tylko orginal bo zamiennik dlugo nie posluzy i nien radze wylaczac bo wtedy dpf sie zapycha o wiele szybciej Smile Moze spróbuj z wodorowaniem najpierw jest tansze i czysci wszystko Smile pzdr
Stron: 1 2 3
Przekierowanie